Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sezon na światełka – girlandy, łańcuchy świetlne, kaskady. Pomysły na aranżację

2018-12-20
Sezon na światełka – girlandy, łańcuchy świetlne, kaskady. Pomysły na aranżację
Sezon świątecznych iluminacji możemy uznać za rozpoczęty. Jak wykorzystać potencjał dostępnych rozwiązań, by nasz dom nabrał odświętnego charakteru? Jakie triki aranżacyjne pomogą nam w osiągnięciu spektakularnego efektu? Przedstawiamy pomysły, dzięki którym zyskasz miano lampkowego trendsettera. Czas start!


Lampy dekoracyjne w roli głównej


W święta nasz dom wymaga specjalnej oprawy. Zaklinając rzeczywistość sezon dekorowania zaczynamy już od pierwszych dni grudnia. Chcemy w ten sposób dłużej nacieszyć się niepowtarzalnym klimatem najpiękniejszego czasu w roku, jak głoszą słowa znanego świątecznego hitu. I choć na choinkę jeszcze za wcześnie, możemy zadbać o inne akcenty, które pobudzą wyobraźnię i wprawią nas w świąteczny nastrój. Temu celowi przysłużą się lampki choinkowe, które niekoniecznie musimy wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem. Śmiało możemy nimi udekorować poręcz schodów, wokół której owiniemy świerkowe girlandy. Ciekawą propozycją dla wielbicieli niestandardowych i oryginalnych rozwiązań, będzie zastąpienie choinki drewnianą drabiną, udekorowaną tiulem, z bombkami zawieszonymi na dekoracyjnych wstążkach. Oświetlona lampami dekoracyjnymi będzie stanowiła ekstrawagancką ozdobę, pod którą bez problemu zmieścimy prezenty.(D)oświetl przestrzeń


Kolejnym pomysłem, dzięki któremu nasze mieszkanie stanie się magiczną krainą będzie wykorzystanie kaskady microLED. Sprawdzi się doskonale jako ozdoba wieńca na drzwi, przystrojonego szyszkami i dzwoneczkami. Możemy z niej również stworzyć przykuwającą wzrok dekorację parapetu. Papierowe gwiazdki zwieszone na tle okna na różnych wysokościach, delikatna, przezroczysta tkanina na parapecie wystylizowana na śnieżne zaspy, pod nią świetlna kaskada, zaś pomiędzy śniegiem drewniane choinki i papierowe domki-lampiony.

Jako urokliwą ozdobę okna możemy wykorzystać kurtynę świetlną LED gwiazdki. Pięknie będzie się prezentowała zarówno jako samodzielna dekoracja lub gdy pomiędzy sznury gwiazdek zawiesimy lekkie, styropianowe bombki. Dekoracja świetlna w kształcie gałązki wierzby może spełniać kilka funkcji. Możemy włożyć ją do dekoracyjnego wazonu – w towarzystwie iglaków i drewnianych ozdób będzie efektownym stroikiem. Możemy nią również udekorować lustro w salonie lub rozłożyć na komodzie. Takie świetlne refleksy podkreślą świąteczny klimat.


Alternatywne oświetlenie


Girland świetlna LED w kształcie kul nadaje się do dekoracji, tak modnych ostatnio, szklanych kloszy. Wówczas możemy ją postawić praktycznie wszędzie: na stole, parapecie czy podłodze. Wpisze się wówczas w klimat lamp w stylu skandynawskim - o prostej, ale jednocześnie stylowej formie. Lampki możemy również wykorzystać do wystroju sypialni. Powieszone nad łóżkiem czy toaletką rozświetlą pomieszczenie, nadając mu przytulności.

Idealnym dopełnieniem dekoracji wewnętrznych, będą lampki ogrodowe Bella Vista White. Można z nich stworzyć spektakularną ozdobę tarasu, zakreślając jego granice, bądź ozdabiając nimi pergolę. Możemy również wykorzystać lampki w tradycyjny sposób – dekorując poręcz schodów wejściowych, zaznaczyć linię ogrodzenia lub ozdobić drzewka. Dajmy się ponieść fantazji. Niech świąteczna moc będzie z nami, najlepiej przez cały rok!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixelpixelpixelpixel