Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najlepsze lampy do czytania!

2018-06-04
Najlepsze lampy do czytania!
O tym, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie podczas czytania, wiedzą z pewnością zarówno mole książkowe, jak również osoby okazjonalnie sięgające po lekturę. I nie chodzi bynajmniej o optymalną widoczność tekstu, ale również dbałość o wzrok, który nie nadweręża się tak mocno, zapewniając czytającemu komfort fizyczny i psychiczny.


Aby umilić sobie czas...


W momencie, gdy naturalne światło nie zapewnia należytego komfortu niezbędnego do swobodnego czytania książki, dobór odpowiedniego oświetlenia sztucznego jest sprawą szczególnej rangi. Niewłaściwe światło destrukcyjne wpływa na jakość i ostrość widzenia, które może objawiać się zarówno niewydolnością zbieżności czy tez zwężonym polem widzenia. Stosowanie niewłaściwego oświetlenia na dłuższą metę, może w istotnym zakresie wpłynąć na trwałe uszkodzenie wzroku. Jeśli zatem należymy do kręgu osób, które po męczącym dniu w pracy chętnie wybierają tę wspaniałą formę relaksu, wówczas zapewnienie optymalnego światła okazuje się punktem wyjścia. Na szczęście, dzięki bogatej ofercie producentów, znalezienie modelu, który jeszcze bardziej umili nam oddawanie się błogiej lekturze, będzie przyjemniejsze niż kiedykolwiek!


Lampki biurkowe


Biurko jest miejscem, w którym nie tylko odrabiamy lekcje i pracujemy, ale również powierzchnią, która ukierunkowana jest na maksymalne skupienie uwagi. W tym zakresie możemy liczyć na olbrzymią różnorodność. Lampy na podstawce, z elastyczną nóżką lub główką, pozwalającą na skierowanie strumienia światła na dowolnie wybrany punkt – to nie jedyne rozwiązania, na jakie warto postawić. Bogaty wybór odnosi się zarówno do konstrukcji, jak i stylistyki lamp, czego najlepszym przykładem jest model London, marki It’s About RoMi.


lampa stołowa it's about romiOdsłonięta żarówka, zapewniająca maksymalną widoczność w połączeniu z minimalistyczną formą, zagwarantuje maksymalne doznania wszystkim pasjonatom czytania. W dodatku, z racji swojej niecodziennej formy, wzbogaci wnętrze mieszkania o charakterystyczny detal, podkreślając charakter przestrzeni i ją definiując.

Z kolei jeśli bliskie naszemu sercu są klimatyczne dodatki, wówczas ciekawą propozycję stanowi lampa o kryształowym wykończeniu, doskonale wpisującym się w wystrój aranżacji w stylu glamour:lampa stołowa white crystaline
 Taka propozycja to dodatek piękny, uwydatniający aranżację i niezwykle funkcjonalny, idealnie będzie się czytać piękną powieść w jesienny wieczór, chroniąc się przy takim promieniu światła.

Jeśli szukamy nieco awangardy i bliskie są nam dizajnerskie rozwiązania, a klasyczne oświetlenie nie zapewnia oczekiwanego poziomu relaksu, z pomocą przychodzi model Spacewalker Junior marki Dark. Świecąca głowa, będąca charakterystycznym elementem, świetnie sprawdzi się w przestrzeniach dziecięcych, jak i na wyposażeniu nowoczesnych aranżacji, dzięki czemu chwile z książką będzie można zaliczyć do udanych.

Na urlopie czy w zacisznej przystani własnego domu – czytanie to jedna z tych form relaksu, która zapewni moc ekscytujących przeżyć każdemu, kto z nieskrywaną przyjemnością sięga po ulubioną lekturę każdego dnia. Aby czytanie przynosiło oczekiwany poziom odprężenia, wymaga optymalnego oświetlenia, które nie tylko poprawi komfort spędzanego wolnego czasu, ale również kondycję organizmu, w szczególności zdrowia naszych oczu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixelpixelpixelpixel