Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zrobić idealne zdjęcie na Instagram przy domowym oświetleniu?

2018-11-21
Jak zrobić idealne zdjęcie na Instagram przy domowym oświetleniu?
Instagram tworzą zdjęcia, które – poprzez ciekawą aranżację, wysoką jakość i fokus na szczegół – układają się w pewną historię. Fotografie muszą być estetyczne i interesujące, wówczas angażują społeczność i wzbudzają realne zainteresowanie. Sukcesywnie dodawane zdjęcia nie będą wywoływać pożądanej reakcji, jeśli nie wpiszą się w stylistykę serwisu.

Świetliste fotografie produktowe, natura, która zachwyca albo rozczulające zdjęcia psiaków – ten miks można odnaleźć w popularnej aplikacji, która stała się także narzędziem do promowania wielu e-biznesów. A celebrytki i marki, publikujące ciekawe historie, mogą szczycić się dużym zaufaniem obserwatorów. Jak zatem zrobić idealne zdjęcia na Instagram, aby angażować społeczność i zdobyć followersów? Czym powinno się ono cechować? Jak je wykreować przy domowym oświetleniu?


Świetliste zdjęcia – jak je wykonać w mieszkaniu?


Prowadząc konto na Instagramie, warto śledzić popularne profile, które będą stanowić inspirację w zakresie tematów i technik wykonywania zdjęć. Sukienki, które zachwycają, wnętrza, w których każdy chce zamieszkać – generują pożądane reakcje odbiorców na ukazywane obrazy, których dostarcza Instagram. Aby powstawały takie, które zachwycą, warto postawić  na dobry aparat - niekoniecznie lustrzankę, może to być moduł wbudowany w telefon. A fotografie wówczas trzeba robić przy naturalnym świetle. Najlepsze warunki stwarza aura lekko pochmurna, pozwalająca na podkreślenie naturalnych, stonowanych barw. Duże słońce albo deszcz, a więc skrajne warunki pogodowe, mogą powodować powstanie nieostrych lub naświetlonych zdjęć. Ale domowe oświetlenie, np. oprawy zwieszane od Aquaform  i lampy podłogowe z regulacją, pozwolą stworzyć wartościowe fotografie produktów, jak i sylwetki. Odpowiednie zaaranżowanie lamp wiszących i oświetlenia punktowego, zaowocuje świetlistym zdjęciem. Unikniesz dzięki temu zimnego, niekorzystnego zabarwienia. Ustawiając właściwy balansu bieli w aparacie oraz wykorzystując reflektor firmy Kaspa, można więc doświetlić obiekt za pomocą światła odbitego od sufitu, co pozwala uzyskać naturalny i spektakularny rezultat. Poza tym redukuje to efekt błysku, sprawiając, że fotografia jest dużo jaśniejsza i pozbawiona niedociągnięć.


O czym pamiętać, tworząc zdjęcia na Instagram przy domowych lampach?


W tworzeniu fotografii twarzy na Instagram z użyciem domowego oświetlenia, warto pamiętać, by zminimalizować źle wyglądające na zdjęciach cienie pod oczami i wokół nosa. Obok aplikacji retuszujących tego typu defekty, które dostępne są w smartphonach i Internecie, można zadbać o ustawienie światła i starać się redukować poziom światła padającego z góry. Tu sprawdzą się żyrandole albo plafony z przyciemnianiem. Dla stworzenia optymalnych warunków do zrobienia zdjęcia, można włączyć w fotografię punktowe źródła światła. Idealne będą do tego lampki do czytania i cotton balls, które stworzą łagodny, ciepły klimat. Będą emanować delikatną aurą, nie odbiją się przy tym w aparacie, owocując świetlistym zdjęciem. Wykorzystując lampy dekoracyjne, np. girlandy świetlne, można wywołać spektakularny efekt i stworzyć fantastyczne zdjęcie.
Ciekawą techniką jest wydłużenie czasu naświetlania i wykorzystanie statywu, a delikatną oprawę niech stanowią lampki o przyjemnym, kolorowym świetle, które uzupełni atmosferę zdjęcia. Warto jednak zadbać, aby maksymalnie zminimalizować efekt drgań, dzięki czemu fotografia będzie ostra i wyraźna. Należy też pamiętać, że zdjęcie tworzą szczegóły, więc trzeba zadbać o odpowiednią oprawę. Obok oświetlenia, należy stawiać na wzory i faktury, które wyróżnią obiekty. Prezentując je w szerokim kącie, uda się wykreować niecodzienny klimat, a obraz zyska na wielowymiarowości. Światło lampki biurowej może być np. przydatne, jeśli będziemy chcieli uzyskać efekt światłocienia na zdjęciu – poprzez rozmycie pierwszego planu i wyostrzenie tła. Powstaje wówczas naprawdę ładne zdjęcie, którym z powodzeniem możesz chwalić się na profilu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixelpixelpixelpixel